*HAKKIMIZDA*

     SASA GIDA Tarımsal Ürünler San. Ve Tic. Ltd. Şirketi  2009 yılı Mart ayında tarlalardaki ekimini 500 dönüme çıkararak piyasada isim unvan almış, daha öncede sarımsa, sektöründe deneyimi olan babadan gelen üretimi çoğaltarak, oğlu NEVZAT BEY’in katkılarıyla öncelikle kendi mahsulünü işleyen,  köyündeki ve  bölgedeki sarımsakları alıp, kendi bünyesinde değerlendiren bir çiftçi kuruluşudur.

Sektörde SASA GIDA endüstriyel ve toptan tüketim için soyulmuş diş sarımsak, püre (ezme),  sarımsak tozu, granül file sarımsak, soğan, patates gibi ürünlerini 1000 m2 kapalı alan, 2000 m2 açık alan, soğuk hava depolarıyla el değmeden üretimini yapan, fabrikasyon günlük 3 ton üretimiyle kalitenin üst düzeyde, müşterisinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için yola çıkmıştır.

Dünyada meşhur olan Taşköprü Sarımsağına TAŞKÖPSA Markasını vererek 2011 yılında Taşköpsa Sarımsak İşleme Tesisini faaliyete geçirmiştir.

Kaliteli ekimden başlayan, profesyonel elemanlarımızla hizmet vermekten onur duyarız. Kastamonu Taşköprü Köylerinde ekimi genişleten firmamız hızla büyümüştür. Türkiye Pazarında istenilen hedefe ulaşmayı başarmış, kaliteli, ekim, dikim, üretim işleme yaparak sektöre TAŞKÖPSA damgasını vurmuştur.

 

*VİZYONUMUZ*

Taşköprü Sarımsağı TAŞKÖPSA Markasıyla Dünyaya yansıtma gayretiyle SASA GIDA olarak yolunu çizmiştir.

 

*MİSYONUMUZ*

Her zaman kaliteli üretim yapmak hedefiyle, kalitesini üst düzeyde tutmayı müşterisin her zaman yanında, zamanında doğru, dürüst ticaretiyle değerlendirmiştir.

TAŞKÖPSA sarımsak işleme entegre tesisimizin pazardaki konumunun farkında olduğumuz Taşköprü Sarımsağının kalitesini her zaman korumak adına, başarılı kaliteli, zamanında müşterimize ulaştırmışızdır. Biz nereye Taşköprü Sarımsağı oraya anlayışıyla her yerde kalitemizi, adımızı duyurmuş, sarımsağımızın kalitesini anlatmışızdır. Dünyaca ünlü Taşköprü Sarımsağımızın sahipçisi çıkmış, ekimini, dikimini SASA GIDA  olarak çoğaltmışızdır. Sarımsağımıza adına, şanına yakışan TAŞKÖPSA Markasını alarak da yolumuza devam etmekteyiz.

SASA GIDA kendi arazilerinde ekimini yıllarca babadan gelen yöntemle, işini tam anlamıyla  doğru yaparak,   kaliteli ürün elde etmiş, her yıl çoğaltarak, ekim alanını 500 dönüme çıkarmıştır.

Üretmek ve ürettiğimiz üründe müşteri memnuniyetini yakalamak hedefi ve bilinciyle Türk Ekonomisine katkıda bulunmanın onurunu yaşıyoruz.

Ürünümüzün en büyük özelliği uzun duran raf ömrüdür. Nemsiz ortamlarda bir yıllık raf ömrüyle bunu kanıtlamıştır.

Bölgemizde birçok aile geçimini sarımsak üretimi yaparak sağlamaktadır. Üretimde SASA GIDA kalitesi dünya pazarına doğru hızla yayılmıştır. 40.000 ton üretim yapan İlçemiz adına bizler gibi girişimciler  Taşköprü Sarımsağını dünyaya duyurmuştur.

Sonuçta Taşköprü İlçesi’ne ekonomik katkıda bulunmanın mutluluğu içindeyiz. Uzun vadede daha farklı daha kaliteli üretime geçmeyi SASA GIDA olarak kendimize borç kabul ettik.

Bu vesile ile sözlere bol kazançlı sağlıklı mutlu yaşam diler, biz firma olarak her türlü soru, istek ve şikayetlerinize açık olduğumuzu belirtir saygılar dileriz.

 

   Nevzat HELVACIOĞLU